Fotbollshörnan

Fokus på den lokala fotbollen

Silly

Seriespelet är över för denna säsong och nu väntar ett spännande kvalspel runt om i Skåne. Nedan ser ni vilka matcher som kommer att spelas.

Kval till damer div.2

2020-10-11 14:00Vinslövs IF – IK Pandora FF
2020-10-18 14:00Råå IF – Förlorare i match 1
2020-10-25 14:00Vinnare i match 1 – Råå IF

Kval till damer div.3

Omgång 1 
2020-10-11 14:00Farstorps GoIF – Svenstorps IF
2020-10-11 14:00Hörby FF – Sösdala IF
2020-10-11 14:00Lindeborgs FF 1948 – Billesholms IK
 
Omgång 2 
2020-10-18 14:00Svenstorps IF – Farstorps GoIF
2020-10-18 14:00Sösdala IF – Hörby FF
2020-10-18 14:00Billesholms IK – Lindeborgs FF 1948

Kval till div 3 herrar, grupp 11

2020-10-10 14:00Borstahusens BK – Gislaveds IS
2020-10-10 14:00IFK Grimslöv – Alets IK
2020-10-17 14:00Gislaveds IS – IFK Grimslöv
2020-10-17 14:00Alets IK – Borstahusens BK
2020-10-25 14:00IFK Grimslöv – Borstahusens BK
2020-10-25 14:00Gislaveds IS – Alets IK

Kval till div 3 herrar, grupp 12

2020-10-10 12:00Bjärreds IF – Råå IF
2020-10-10 14:00Gärsnäs AIS – Lunnarps BK
2020-10-17 14:00Råå IF – Gärsnäs AIS
2020-10-17 14:00Lunnarps BK – Bjärreds IF
2020-10-25 14:00Gärsnäs AIS – Bjärreds IF
2020-10-25 14:00Råå IF – Lunnarps BK

Kval till herrar div.4, omg.1

Omgång 1 
2020-10-07 19:00Båstads GIF – FC Bellevue
2020-10-07 19:00Ekets GoIF – Spjutstorps IF
2020-10-07 19:00Snogeröds IF – Ystads IF FF
2020-10-07 19:00Åhus Horna BK – Broby IF
2020-10-07 19:00Husie IF – Teckomatorps SK
2020-10-07 19:00IFK Ystad FK – Helsingborgs AIS
  
Omgång 2 
2020-10-10 14:00FC Bellevue – Båstads GIF
2020-10-10 14:00Spjutstorps IF – Ekets GoIF
2020-10-10 14:00Ystads IF FF – Snogeröds IF
2020-10-10 14:00Broby IF – Åhus Horna BK
2020-10-10 14:00Teckomatorps SK – Husie IF
2020-10-10 14:00Helsingborgs AIS – IFK Ystad FK

Kval till herrar div.4, omg.2

Omgång 1 
2020-10-17 14:00Segr. 1/7 – Sjöbo IF
2020-10-17 14:00Segr. 2/8 – KSF Kosova
2020-10-17 14:00Segr. 3/9 – Glumslövs FF
2020-10-17 14:00Segr. 4/10 – Limhamns FF
2020-10-17 14:00Segr. 5/11 – Ödåkra IF
2020-10-17 14:00Segr. 6/12 – Rydsgårds AIF
Omgång 2
2020-10-24 14:00Sjöbo IF – Segr. 1/7
2020-10-24 14:00KSF Kosova – Segr. 2/8
2020-10-24 14:00Glumslövs FF – Segr. 3/9
2020-10-24 14:00Limhamns FF – Segr. 4/10
2020-10-24 14:00Ödåkra IF – Segr. 5/11
2020-10-24 14:00Rydsgårds AIF – Segr. 6/12

Kval till herrar div.5, omg.1

Omgång 1 
2020-10-07 19:00Förslövs IF – Lunds FF
2020-10-07 19:00Kvidinge IF – Jonstorps IF FK
2020-10-07 19:00Finja IF – Ballingslöv GoIF
2020-10-07 19:00Vankiva IF – Huaröds IF
2020-10-07 19:00Balsby SK – SoGK Charlo
2020-10-07 19:00Teknologkårens IF LTH – Helsingborgs Östra IF
2020-10-07 19:00Blentarps BK – Vinslövs IF
2020-10-07 19:00Ovesholms IF – Tosteberga/Nymölla IF
2020-10-07 19:00Arlövs BI – Svensköps IF
2020-10-07 19:00Tygelsjö IK – Östra-Torp Smygehuk FF
2020-10-07 19:00Västra Ingelstad IS – Svedala IF
2020-10-07 19:00Rörums SK – Saba Palestina KIF
 
Omgång 2 
2020-10-10 14:00Lunds FF – Förslövs IF
2020-10-10 14:00Jonstorps IF FK – Kvidinge IF
2020-10-10 14:00Ballingslöv GoIF – Finja IF
2020-10-10 14:00Huaröds IF – Vankiva IF
2020-10-10 14:00SoGK Charlo – Balsby SK
2020-10-10 14:00Helsingborgs Östra IF – Teknologkårens IF LTH
2020-10-10 14:00Vinslövs IF – Blentarps BK
2020-10-10 14:00Tosteberga/Nymölla IF – Ovesholms IF
2020-10-10 14:00Svensköps IF – Arlövs BI
2020-10-10 14:00Östra-Torp Smygehuk FF – Tygelsjö IK
2020-10-10 14:00Svedala IF – Västra Ingelstad IS
2020-10-10 14:00Saba Palestina KIF – Rörums SK

Kval till herrar div.5, omg.2

Omgång 1 
2020-10-17 14:00Segr. 1/13 – FC Kopparmöllan
2020-10-17 14:00Segr. 2/14 – Heleneholms SK
2020-10-17 14:00Segr. 3/15 – BK Landora
2020-10-17 14:00Segr. 4/16 – Sibbhults IF
2020-10-17 14:00Segr. 5/17 – Genarps IF
2020-10-17 14:00Segr. 6/18 – Uppåkra IF
2020-10-17 14:00Segr. 7/19 – Mala IF
2020-10-17 14:00Segr. 8/20 – Tollarps IF
2020-10-17 14:00Segr. 9/21 – Allerums GIF
2020-10-17 14:00Segr. 10/22 – Fjälkinge IF
2020-10-17 14:00Segr. 11/23 – Skabersjö IF
2020-10-17 14:00Segr. 12/24 – Furulunds IK
 
Omgång 2 
2020-10-24 14:00FC Kopparmöllan – Segr. 1/13
2020-10-24 14:00Heleneholms SK – Segr. 2/14
2020-10-24 14:00BK Landora – Segr. 3/15
2020-10-24 14:00Sibbhults IF – Segr. 4/16
2020-10-24 14:00Genarps IF – Segr. 5/17
2020-10-24 14:00Uppåkra IF – Segr. 6/18
2020-10-24 14:00Mala IF – Segr. 7/19
2020-10-24 14:00Tollarps IF – Segr. 8/20
2020-10-24 14:00Allerums GIF – Segr. 9/21
2020-10-24 14:00Fjälkinge IF – Segr. 10/22
2020-10-24 14:00Skabersjö IF – Segr. 11/23
2020-10-24 14:00Furulunds IK – Segr. 12/24
--------------------------------------------------

FÖLJ OSS PÅ FACEBOOK!

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.